Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Co to jest klucz matka?

Klucz matka, klucz master, klucz generalny, klucz kapitański, klucz główny i wiele innych nazw spotyka się w powszechnym obiegu do określenia nadrzędnego klucza w systemie master key. Co to jest za klucz? Jakie funkcje pełni? Poniżej klika słów w tym temacie.

czytaj całość »
Kłódki do kontenerów morskich

Transport drogą morską (spedycja morska) to usługa, która pozwala transportować statkami towarowymi produkty z odległych stron świata. Nie jest to szybki sposób przekazywania dóbr, ale mimo to, cieszy się dużą popularnością. Głównie ze względu na możliwość jednorazowego transportu dużej ilości towaru.

Z reguły statki transportowe (zwane też kontenerowcami) posiadają na swoim pokładzie produkty ulokowane w kontenerach. Wartość transportowanych towarów, zważywszy na skalę, jest olbrzymia. Stąd niezmiernie ważnym aspektem jest ich zabezpieczenie.

czytaj całość »
Inteligentny zamek do drzwi

Większość z nas żyje bardzo dynamicznie. Staramy się maksymalnie uprościć wszystkie czynności, które wykonujemy rutynowo, aby jak najwięcej zyskać na czasie.

Generalnie ciągle się spieszymy. Dlatego też w naszym życiu pojawia się coraz więcej inteligentnych technologii, których zadaniem jest czynienie naszej codzienności łatwiejszą. W tej kategorii, w dziedzinie zamknięć i zabezpieczeń, spotykamy się z produktami określanymi jako inteligentny zamek. Inteligentny zamek do drzwi to rozwiązanie, które pozwala nam żyć prościej i bezpiecznie, i to bez ciągłego szukania kluczy.

Co to jest inteligentny zamek?

czytaj całość »
Wkładka z możliwością otwarcia z zewnątrz, gdy klucz tkwi od środka

W ofercie włoskiego producenta Cisa znajduje się kilka modeli wkładek patentowych, które posiadają bezpieczne sprzęgło. Sprzęgło to nadaje wkładce wyjątkowe właściwości. Zastosowanie sprzęgła powoduje, że mamy do czynienia z wkładką z funkcją awaryjną. Na czym polega funkcja awaryjna? Najprościej mówiąc umożliwia ona otwarcie drzwi kluczem z zewnątrz, gdy klucz tkwi od środka.

czytaj całość »
Nowa wkładka w naszej ofercie - CISA TEKNO PRO – złamanie pod kontrolą. Stop bumpingowi!

Popularna wkładka Cisa Tekno doczekała się następcy. Model wkładki  - Cisa Tekno, znany i ceniony od wielu lat, sukcesywnie zastąpi innowacyjna Tekno PRO.

Podstawową zaletą tej wkładki jest z gruntu niepozorne nacięcie na obudowie, które jednak w przypadku próby złamania powoduje, że cylinder pęka w sposób kontrolowany. Co to oznacza?

czytaj całość »
Do czego służą elektrozaczepy?

Elektrozaczepy stanowią podstawowy element systemów kontroli dostępu. Są one niezbędne przy całkiem prostych instalacjach domowych np. domofonowych, jak i przy skomplikowanych systemach np. ewakuacji w budynkach użyteczności publicznej.

czytaj całość »
Zabezpieczenie okien przed kradzieżą

Okno oraz drzwi to dwa newralgiczne punkty przez które najczęściej przedostają się do naszych domostw włamywacze.

O ile w temacie zabezpieczenia drzwi świadomości Klientów jest coraz większa, o tyle w temacie zabezpieczenia okien panuje ciągle przekonanie, że do ich ochrony wystarczy tylko roleta zewnętrzna.

 

czytaj całość »
Wkładka antywłamaniowa klasy C

Spośród wielu dostępnych wkładek szczególnym zainteresowaniem na rynku cieszą się wkładki antywłamaniowe klasy C.
Wkładki te są najczęściej instalowane samodzielnie - jako wkładka indywidualna, w systemach jednego klucza lub systemach master key. Wkładka antywłamaniowa klasy C to nic innego, jak wkładka w klasie bezpieczeństwa 6.

czytaj całość »
Jak wybrać odpowiedni samozamykacz?

Niedomknięte drzwi stanowią często problem, z którym, przy zaangażowaniu niewielkich środków finansowych możemy sobie skutecznie, raz na zawsze, poradzić. Z pomocą przyjdzie nam urządzenie mechaniczno-hydrauliczne, które wykorzystuje ruch i siłę, jaka zostaje włożona w otwarcie drzwi, na to, aby je samoczynnie domknąć – czyli popularny samozamykacz.

czytaj całość »
Wkładki do zamków – rodzaje i charakterystyka

Wybierając odpowiednie wkładki do zamków, powinniśmy wcześniej poznać dokładniej ich właściwości. W końcu chodzi o nasze bezpieczeństwo i ochronę naszego mienia. W dzisiejszym artykule kilka przydatnych informacji. Jeśli zastanawiasz się nad odpowiednim wyborem i dostosowaniem wkładki do zamka i własnych potrzeb zapraszam do lektury lub bezpośredniego skorzystania z wiedzy i pomocy specjalistów sklepu dobre-zamki.pl!

czytaj całość »
Historia zamków drzwiowych – od rygli do master key

Jako specjaliści w szeroko pojętej branży zamknięć i zabezpieczeń musieliśmy zaznajomić się z jej dokładną historią. Świadomość historyczna jest dla nas ważna, by stale rozwijać się i poznawać najnowsze technologie, które podniosą bezpieczeństwo i komfort życia naszych klientów.
Archeologowie w okolicy pałacu Chorsbad (północny Irak) odnaleźli najstarszy znany dotąd zamek na świecie. Liczy on przeszło 4 tysiące lat. Jak wygląda?

czytaj całość »
Inwestycja w bezpieczeństwo, czyli jak mieszkać i się nie bać?

Inteligentne domy, choć bardzo popularne w Europie i na świecie na naszym rodzimym rynku, ze względu na wysokie koszty inwestycji, należą jeszcze do rzadkości. Tendencja jednak jest wzrostowa. Inteligentne domy kojarzą się zazwyczaj z udogodnieniami, takim jak np. steruj roletą, zapal światło, sprawdzić temperaturę w wybranej lokalizacji w domu. Wszystko to udogodnienia, które sprawiają, że nasze życie staje się łatwiejsze. Inteligencja w domu to także, a może przede wszystkim bezpieczeństwo: oglądaj swój dom wewnątrz i na zewnątrz, będąc w pracy, delegacji lub na urlopie, uzbrajaj oraz rozbrajaj system alarmowy, kontroluj sytuację na wypadek pożaru, zalania itp.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium