Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Do czego służą elektrozaczepy?

Elektrozaczepy stanowią podstawowy element systemów kontroli dostępu. Są one niezbędne przy całkiem prostych instalacjach domowych np. domofonowych, jak i przy skomplikowanych systemach np. ewakuacji w budynkach użyteczności publicznej.

czytaj całość »
Zabezpieczenie okien przed kradzieżą

Okno oraz drzwi to dwa newralgiczne punkty przez które najczęściej przedostają się do naszych domostw włamywacze.

O ile w temacie zabezpieczenia drzwi świadomości Klientów jest coraz większa, o tyle w temacie zabezpieczenia okien panuje ciągle przekonanie, że do ich ochrony wystarczy tylko roleta zewnętrzna.

 

czytaj całość »
Wkładka antywłamaniowa klasy C

Spośród wielu dostępnych wkładek szczególnym zainteresowaniem na rynku cieszą się wkładki antywłamaniowe klasy C.
Wkładki te są najczęściej instalowane samodzielnie - jako wkładka indywidualna, w systemach jednego klucza lub systemach master key. Wkładka antywłamaniowa klasy C to nic innego, jak wkładka w klasie bezpieczeństwa 6.

czytaj całość »
Jak wybrać odpowiedni samozamykacz?

Niedomknięte drzwi stanowią często problem, z którym, przy zaangażowaniu niewielkich środków finansowych możemy sobie skutecznie, raz na zawsze, poradzić. Z pomocą przyjdzie nam urządzenie mechaniczno-hydrauliczne, które wykorzystuje ruch i siłę, jaka zostaje włożona w otwarcie drzwi, na to, aby je samoczynnie domknąć – czyli popularny samozamykacz.

czytaj całość »
Wkładki do zamków – rodzaje i charakterystyka

Wybierając odpowiednie wkładki do zamków, powinniśmy wcześniej poznać dokładniej ich właściwości. W końcu chodzi o nasze bezpieczeństwo i ochronę naszego mienia. W dzisiejszym artykule kilka przydatnych informacji. Jeśli zastanawiasz się nad odpowiednim wyborem i dostosowaniem wkładki do zamka i własnych potrzeb zapraszam do lektury lub bezpośredniego skorzystania z wiedzy i pomocy specjalistów sklepu dobre-zamki.pl!

czytaj całość »
Historia zamków drzwiowych – od rygli do master key

Jako specjaliści w szeroko pojętej branży zamknięć i zabezpieczeń musieliśmy zaznajomić się z jej dokładną historią. Świadomość historyczna jest dla nas ważna, by stale rozwijać się i poznawać najnowsze technologie, które podniosą bezpieczeństwo i komfort życia naszych klientów.
Archeologowie w okolicy pałacu Chorsbad (północny Irak) odnaleźli najstarszy znany dotąd zamek na świecie. Liczy on przeszło 4 tysiące lat. Jak wygląda?

czytaj całość »
Inwestycja w bezpieczeństwo, czyli jak mieszkać i się nie bać?

Inteligentne domy, choć bardzo popularne w Europie i na świecie na naszym rodzimym rynku, ze względu na wysokie koszty inwestycji, należą jeszcze do rzadkości. Tendencja jednak jest wzrostowa. Inteligentne domy kojarzą się zazwyczaj z udogodnieniami, takim jak np. steruj roletą, zapal światło, sprawdzić temperaturę w wybranej lokalizacji w domu. Wszystko to udogodnienia, które sprawiają, że nasze życie staje się łatwiejsze. Inteligencja w domu to także, a może przede wszystkim bezpieczeństwo: oglądaj swój dom wewnątrz i na zewnątrz, będąc w pracy, delegacji lub na urlopie, uzbrajaj oraz rozbrajaj system alarmowy, kontroluj sytuację na wypadek pożaru, zalania itp.

czytaj całość »
Dojścia i wejścia do budynków przyjazne niepełnosprawnym

Dane na temat polskich niepełnosprawnych wciąż nie są zbyt optymistyczne. Osoby z różnego rodzaju dysfunkcjami fizycznymi często są gorzej wykształcone, mniej aktywne zawodowo oraz mają poczucie większego, bądź mniejszego wykluczenia z życia społeczeństwa. Wiele obszarów funkcjonowania przestrzeni publicznej wciąż wymaga wprowadzenia usprawnień, ale zmiany idą w dobrym kierunku. Obecnie pozytywnie wygląda sytuacja regulacji prawnych w zakresie budownictwa oraz dostosowywania istniejących budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych.

czytaj całość »
Jak zabezpieczyć mienie? Porównujemy kłódki!

W garażu samochód, w komórce rower, w piwnicy elektronarzędzia. Każdy z nas na swojej posesji ma mnóstwo cennych i kosztownych przedmiotów, które od zawsze stanowią obiekt zainteresowania złodziei. Aby nie kusić losu, wyżej wymienione pomieszczenia musimy właściwie zabezpieczać. Jednak tak to zrobić, skoro nie od dziś mówi się o tym, że wprawieni włamywacze potrafią sforsować zamek przy pomocy zwykłego spinacza? Oto przegląd nowoczesnych kłódek, ich możliwości i polecanych zastosowań, dzięki którym powinieneś spać spokojnie.

czytaj całość »
Jak działają zamki hotelowe na kartę?

Gdzie zamek, tam i klucz mechaniczny? Otóż nie zawsze. Popularnym typem zamków otwieranych inaczej niż kluczem mechanicznym są zamki na kartę. Są to zamki elektroniczne, które do otwarci potrzebują takich transponderów jak: karty zbliżeniowe, ibuttony, breloki itp. Podstawową zaletą tego typu zamków jest prostota i szybkość użytkowania. Z tego względu zamki na kartę znajdują zastosowanie w takich obiektach użyteczności publicznej jak np. hotele i pensjonaty. Wystarczy przyłożyć lub zbliżyć kartę do czytnika i już! Hotelowy pokój zamknięty. Uda się nawet w biegu!

czytaj całość »
Bezpieczny dom na wakacje

Statystyki dotyczące włamań mówią jasno: najwięcej zdarza się ich latem. Rzeczywiście jest to czas podwyższonego ryzyka, opuszczamy wtedy nasze domy częściej i na dłużej. Dlatego też musimy w odpowiedni sposób zadbać o to, aby w optymalny sposób utrudnić możliwość włamania do naszego domu lub mieszkania. Sprawą podstawową jest zapewne sprawianie pozorów, że wcale nie wyjechaliśmy z domu na dłużej. Zaufanych sąsiadów lub rodzinę warto poprosić o odwiedzanie mieszkania, zapalanie światła i wyjmowanie poczty ze skrzynki – najczęściej to jest pierwszy sygnał świadczący o tym, że w domu od dłuższego czasu nikogo nie ma

czytaj całość »
Jak zapewnić bezpieczeństwo w hotelu?

Idea hotelu opiera się na gościnności. Hotel jest gospodarzem, który zaprasza i przyjmuje do siebie gości, zawierając z nim niejako niepisaną umowę - gwarancję bezpieczeństwa. Zapewnienie bezpieczeństwa jest jednym z podstawowych obowiązków hotelarza i niemałym wyzwaniem. Aby ograniczyć skutki trudnych do przewidzenia zdarzeń, hotel powinien szczególnie zadbać o urządzenia i systemy, które w maksymalny sposób ograniczą rozprzestrzenianie się następstw niebezpiecznych zdarzeń.

czytaj całość »
Bezpieczeństwo w centrum handlowym

Moda na centra handlowe nie maleje. Pod koniec 2016 roku w Polsce funkcjonowało 476 centrów łącznie o powierzchni ponad 11 milionów m kw. Największe ich nasycenie jest w Poznaniu i we Wrocławiu. Centra nie są tylko miejscem zakupów, ale i rozrywki. Równolegle na ich terenie przebywa nawet kilkanaście tysięcy osób, w ciągu dnia, na ich parkingach porusza się od 2 do 8 tysięcy samochodów. Jak zatem dbać o bezpieczeństwo w takich obiektach?

 

czytaj całość »
Elektroniczne depozytory kluczy

Instytucje publiczne, w których używa się wielu kluczy do różnych pomieszczeń, powinny zadbać o ich bezpieczne przechowywanie. Dawniej w każdym większym budynku powoływano stanowisko portiera, który administrował kluczami. Ale czasy się zmieniły, a zawód ten ewoluował bardziej w kierunku recepcjonisty udzielającego jedynie informacji. Nad bezpieczeństwem kluczy czuwają dzisiaj elektroniczni portierzy - depozytory kluczy.

czytaj całość »
Bezpieczeństwo przede wszystkim, czyli sejfy hotelowe Cisa

Kiedy nocujemy poza domem wyjeżdżając np. na urlop, czy delegację, najczęściej posiadamy przy sobie wartościowe przedmioty, które chcielibyśmy bezpiecznie zdeponować. Dla jednych będzie to np. służbowy laptop, dla innych gotówka, karty płatnicze, biżuteria, bądź aparat. Aby wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom, większość hoteli gwarantuje swoim gościom pokoje wyposażone w sejf hotelowe. Z pośród wielu różnych sejfów obecnych na rynku na uwagę zasługują z pewnością sejfy Cisa.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium