Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kłódki w systemach master key

Systemy master key to wygoda i bezpieczeństwo. O zaletach takiego rozwiązania pisaliśmy już wielokrotnie. Do konfiguracji systemów najczęściej używa się podwójnych wkładek patentowych. System taki może jednak zawierać też inne elementy takie jak np. półwkładki, wkładki z gałką, cylindry i kłódki. Dzisiaj na naszym blogu szerzej o kłódkach systemowych.

Na rynku istnieje wiele typów kłódek. Jednak liczba modeli występujących w systemach master key jest ograniczona. Każdy z producentów posiada przeważnie kilka typów kłódek w ofercie, które można wykorzystać w systemie.

Jak działają kłódki w systemie master key? Odpowiedz jest prosta. Analogicznie jak pozostałe elementy systemu. Odpowiednia kombinacja pinów umożliwia otwarcie kłódki poszczególnymi – uprawnionymi kluczami - zgodnie z wyznaczoną hierarchią dostępu na planie klucza.

Idealnym przykładem solidnej kłódki systemowej jest kłódka CISA, która w zależności od typu systemu posiada odpowiednią półwkładkę systemową np. CISA Asix, Tekno bądź AP3. Obudowa kłódki CISA wykonana jest z mosiądzu, a pałąk ze stali hartowanej. Kłódka ta występuję także jako indywidualna i w systemie jednego klucza.

kłódki na jeden klucz

Kłódki w systemie masterkey mają bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej są one wykorzystywane w przemyśle: w zakładkach produkcyjnych, gazownictwie, energetyce, wodociągach. W domach jednorodzinnych służą zazwyczaj do zabezpieczenia pomieszczeń gospodarczych, bram, wrót, a w wielorodzinnych np. do zamknięć śmietników.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium