Darmowa dostawa płatność online i przelew.
Darmowa dostawa od 500,00 pln - przelew, płatność online.
Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do
Producenci
Wybierz język
 

MASTER KEY

SZYBKA WYCENA I REALIZACJA

WKŁADKA W SYSTEMIE MASTER KEY JUŻ OD 99 ZŁ

Wyprodukujemy system master key na miarę Twoich potrzeb!
Sprzedajemy, montujemy i serwisujemy na terenie całego kraju.

System master key - co to jest?

System master key, nazywany też systemem klucza generalnego lub centralnego umożliwiają hierarchiczny dostęp do pomieszczeń, które jednocześnie przy zastosowaniu określonej klasy wkładek oraz opatentowanych kluczy stają się chronione na wypadek próby nieautoryzowanego wejścia. System master key konfigurujemy na bazie wkładek patentowych, półwkładek, wkładek z gałką, cylindrów zamków nawierzchniowych itp.

Konfigurując hierarchię dostępu tworzymy plan klucza, który zawiera informacje na temat zakresu dostępu poszczególnych kluczy do określonych pomieszczeń. Nadrzędnym kluczem w systemie master key jest klucz posiadający dostęp do wszystkich pomieszczeń (tzw. klucz master). Kolejne klucze to klucze grupowe, otwierające tylko część wyznaczonych pomieszczeń. Jak nazwa wskazuje są to klucze, które zostały przypisane poszczególnym grupom użytkowników np. serwisowi technicznemu, sekcji sprzątającej itp. W systemie klucza mogą też funkcjonować klucze indywidualne, które otwierają tylko i wyłącznie jedno pomieszczenie.

Ile kosztuje system master key? 

Ze względu na specyfikę produktu jakim jest system master key wszystkie wyceny są opracowywane indywidualnie!


Jeśli jesteś zainteresowany ofertą techniczno-cenową lub masz pytania prosimy o kontakt:

telefoniczny: +48 888 531 641,
mailowy: kontakt@dobre-zamki.pl


 

Od czego zależy cena systemu master key?

Na system master key składają się zasadniczo dwa elementy – wkładki i klucze. Wkładki w szeroko rozumianym pojęciu, gdyż mogą to być wkładki podwójne klucz/klucz, wkładki z gałką, półwkładki, cylindry. Na cenę wkładek wpływają bezpośrednio: klasa bezpieczeństwa wkładek oraz ich długości.

Klasa wkładek w systemach master key

Najwyższa klasa bezpieczeństwa to klasa 6. Budując system w oparciu o te wkładki będziemy musieli liczyć się z największą inwestycją. Analogiczny system w klasie niższej np. 3 lub skonfigurowany na wkładkach bezklasowych to o wiele mniejszy wydatek. Co jednak zyskujemy instalując system bazujący na wkładkach w klasie 6? Przede wszystkim bezpieczeństwo, potwierdzone zgodnością z normą europejską. Wkładki te zazwyczaj wyposażone są w dodatkowe zabezpieczenia utrudniające ich sforsowanie. W szczególnych przypadkach, jak np. w przypadku wkładki CISA AP3, dodatkowo zyskujemy najwyższą odporność na atak.

Wkładki w klasie 6 posiadają zwykle opatentowane wzory, często niedostępne w punktach dorabiania kluczy, co gwarantuje, że kopie kluczy można dorabiać tylko u producenta, za okazaniem karty systemowej. Systemy master key wykonane na wkładkach w niższych klasach, bądź nie atestowanych mogą spełniać jedynie funkcję ułatwienia komunikacji. W przypadku profili kluczy dostępnych na rynku, dorabianych bez okazania karty, nie będziemy mieli żadnej kontroli nad ilością kopii kluczy w obrębie budynku.

Długość wkładki w systemie master key

Długość wkładki jest kolejnym czynnikiem cenotwórczym. Podstawowy wymiar 30/30 (czyli 60 mm) to zwykle cena podstawowa. Wraz z długością wkładki, rosnącą co 5 mm, wzrasta cena. Innymi słowy koszt wkładki 30/30 mm, a 50/50 mm będzie różny. Za 50/50 zapłacimy więcej.

Reasumując, wstępnie koszt systemu najlepiej oprzeć bazując na średniej długości wkładek np. 80 mm w określonej klasie, dodając do tego ilości kluczy indywidualnych, grupowych i master (uwaga, w niektórych przypadkach mogą one różnić się od siebie). Należy uwzględnić też montaż wkładek, projekt i pomiary. Dobre-zamki.pl wykonują projekt oraz pomiary dla Państwa gratis. 

Systemy master key

System master key - bezpłatna wycena System master key - bezpłatna wycena
Producent: CISA
Cena: 0,01 zł (netto: 0,01 zł )
szt.
zobacz więcej

Od lat z powodzeniem zajmujemy się kompleksową realizacją systemów master key. Projektujemy, produkujemy oraz instalujemy systemy klucza master w całej Polsce.

master key

Jako producent systemów master key możemy zaoferować korzystne warunki sprzedaży:

 • promocyjne ceny,
 • szybką realizację zamówień,
 • fachowe doradztwo,
 • instalacje systemu.

Prowadzimy serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny, a także okresowe przeglądy systemów master key. Każdy nawet najmniejszy projekt traktujemy indywidualne i z pełnym zaangażowaniem.

Oferujemy systemy klucza w oparciu o różne rodzaje (klasy) wkładek, dostosowując go zarówno do Twoich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa oraz warunków finansowych. Rekomendujemy sprawdzone produkty o wysokiej jakości i funkcjonalności.

Jeśli planujesz wyposażyć swoje mieszkanie, dom lub firmę w system master key, poradzimy Ci jak optymalnie wykorzystać zalety takiego systemu, jak skonfigurować hierarchię dostępu do poszczególnych stref, a następnie zrealizujemy Twój projekt, w opcji z montażem lub bez.

system master key

Systemy master key są światowym standardem w zakresie bezpieczeństwa oraz efektywnego zarządzania i administrowania budynkiem. W praktyce powinny być stosowane niemal wszędzie począwszy od domów jednorodzinnych, poprzez spółdzielnie mieszkaniowe, biurowce, zakłady przemysłowe, hotele, instytucje państwowe, szkoły, uczelnie, jednostki policji i wojska itp. Koszt wykonania systemu nie jest wysoki, a jego zaletami cieszymy się przez wiele lat.

System master key - podstawowe zalety:

 • funkcjonalność - ograniczenie liczby kluczy (nawet z kilkuset do jednego).
 • wygoda - łatwe zarządzanie i administrowanie obiektem.
 • bezpieczeństwo - utworzenie hierarchii dostępu do poszczególnych pomieszczeń. Dany użytkownik otwiera tylko i wyłącznie przypisane w hierarchii pomieszczenia. Do innych nie posiada dostępu z poziomu swojego klucza.
 • bezpieczeństwo - poprzez stosownie opatentowanych profili kluczy (brak możliwości wykonania nieautoryzowanej kopii w punktach dorabiania kluczy itp.)
 • bezpieczeństwo - łatwy dostęp do wszystkich pomieszczeń w przypadku zagrożenia np. pożaru, wyeliminowanie nadmiernej ilości kluczy.
 • elastyczność - możliwość rozbudowy systemu, przekodowania i wymiany wkładek, domówienia kopii kluczy i wkładek.

Gdzie sprzedajemy, montujemy i serwisujemy systemy master key?

Będąc producentem systemów master key, zapewniamy optymalne warunki współpracy kontrahentom na terenie całego kraju. Realizujemy sprzedaż wysyłkową systemu bądź zapewniamy obsługę kompleksową wraz z instalacją systemu master key u Klienta. Nasza siedziba znajduje się na terenie województwa śląskiego. Obsługujemy Śląsk, Zagłębie - miasta Katowice, Gliwice, Zabrze, Sosnowiec, Chorzów, Częstochowa oraz pozostałe miejscowości regionu. Nasi doradcy zapewniają również bezpłatne wyceny, sprzedaż i instalację systemów na terenie innych obszarów Polski. Montowaliśmy nasz systemy między innymi w miastach: Wrocław, Łódź, Poznań, Opole, Wałbrzych, Kielce, Warszawa, Bydgoszcz, Gdańsk, Szczecin, Rzeszów, Lublin, Białystok, Olsztyn, Zielona Góra.

Niezależnie od Państwa lokalizacji, zachęcamy do kontaktu, w celu uzyskania bezpłatnej wyceny i fachowego doradztwa w doborze najlepszych rozwiązań.

 

master key

W zależności od miejsca przeznaczenia wyróżniamy kilka typów systemów.

System jednego klucza (key alike).

Wszystkie wkładki w obrębie systemu jednego klucza otwierane są przez jeden klucz, w dowolnej ilości kopii. System jednego klucza ma najczęściej zastosowanie w domach jednorodzinnych lub np. na terenie zakładu produkcyjnego (rozdzielnie elektryczne, szachty).

Zastosowanie Master Key

Master key dla budynków użyteczności publicznej

Co łączy centrum handlowe, z biurowcem, uczelnią, teatrem lub bankiem? Fakt posiadania dużej ilości drzwi, a co się z tym wiąże, dużej ilości kluczy. Wyobraźmy sobie np. budynek biurowy o 10 kondygnacjach. Na każdej z nich znajduje się około 20 drzwi. To daje nam liczbę 200 punktów zamknięć (wkładek). Do wkładek dopiszmy szacunkowo po 3 klucze. Mamy już 600 kluczy!

Jak zarządzać taką ilością kluczy?

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, ilość i rotację pracowników może okazać się to zadaniem niemożliwym. Inwestycja w system master key będzie zatem w tym przypadku jak najbardziej trafna. W połączeniu np. z depozytorem kluczy zapanujemy na obiegiem kluczy w całym budynku, czyniąc pracę bezpieczniejszą (brak niepowołanych osób w poszczególnych strefach) i łatwiejszą.

Master Key w budynkach wielorodzinnych

by skutecznie przemieszczać się w budynkach wielorodzinnych, trzeba nosić przy sobie co najmniej kilka kluczy. Oprócz kluczy do własnego mieszkania potrzebne są jeszcze te do drzwi wejściowych od bloku czy apartamentowca, furtki, śmietnika, piwnicy czy garażu.

Co można zrobić, aby nie nosić przy sobie przez cały czas pęku kluczy? Odpowiedź jest prosta - skorzystać z możliwości, jakie daje system master key.

Przekonanie sąsiadów oraz administracji o wykorzystaniu tego rozwiązania, sprawi, że wszyscy będą mogli otworzyć swoim kluczem wszystkie strefy wspólne oraz własne mieszkanie. Pytanie, które naturalnie nasuwa się w takiej sytuacji, jest następujące: a co jeśli któryś z mieszkańców otworzy drzwi od naszego mieszkania? Uspokajamy – takie ryzyko nie istnieje! Klucze przygotowane są bowiem w taki sposób, że żaden z sąsiadów nie otworzy lokalu innego lokatora, mimo iż razem otwierają wyznaczone strefy wspólne.

Master key to rozwiązanie nie tylko wygodne - jednym kluczem otwieramy wszystkie pomieszczenie - ale i ekonomiczne, bo w razie potrzeby nie kopiujemy pęku kluczy, tylko jeden. Przy zastosowaniu odpowiednich wkładek z opatentowanymi wzorami kluczy master key to także, a może przede wszystkim, bezpieczeństwo.

System Master Key w firmie

System master key świetnie sprawdzi się w każdej firmie i przedsiębiorstwie. Dzięki niemu usprawnisz zarządzanie dostępem do poszczególnych stref w danym obiekcie lub w kilku obiektach. Jest to rozwiązanie, które ułatwi komunikację i zapewni bezpieczeństwo zarówno w dużej, jak i w małej firmie. Wystarczy wszystkie wykorzystywane obecnie klucze zastąpić jednym kluczem master i kluczami grupowymi.

Jak to wygląda w praktyce?

Jeden nadrzędny klucz (tzw. master), otwiera wszystkie pomieszczenia objęte systemem. Pozostałe klucze (tzw. grupowe) otwierają tylko wybrane pomieszczenia. Ich zaletą jest fakt, że można je przypisać tylko wybranej grupie pracowników, np. pracownikom jednego z działów, czy firmie zewnętrznej zajmującej się ochroną, czy też sprzątaniem. Dodatkowo można stworzyć klucz indywidualny, którego zadaniem jest otwieranie tylko jednego pomieszczenia. Wszystkie klucze grupowe oraz indywidualne są podrzędne wobec klucza master.

Kiedy warto zainstalować system master key?

System master key znajduje zastosowanie przede wszystkim w budynkach, które mają wyraźną i uporządkowaną strukturę takich jak np. biurowiec, galeria handlowa, zakład przemysłowy, szkoła, szpital oraz w wielu innych. Jest także szeroko rozpowszechniony w budownictwie mieszkaniowym i domach jednorodzinnych. Klucz „generał” otwiera wszystko, jest zatem kluczem nadrzędnym w stosunku do pozostałych kluczy, kluczem pożarowym, ewakuacyjnym. Z racji tego, że „generał” otwiera wszystkie pomieszczenia powinniśmy przechowywać go w chronionym miejscu np. w depozytorze kluczy.

System master key czy system jednego klucza?

Te dwa terminy, chociaż często wydają się tożsame, oznaczają dwa rożne typy rozwiązań kontroli mechanicznej w oparciu o wkładki patentowe. Najprościej rzecz ujmując, system jednego klucza może być elementem składowym systemu master key.

System jednego klucza jest to bowiem kombinacja wkładek, półwkładek, kłódek itp. otwieranych jednym kluczem, w dowolnej ilości kopii. System taki sprawdza się np. w szafkach teletechnicznych. Pracownik techniczny, z poziomu jednego klucza może otworzyć wszystkie wskazane szafki na terenie np. całej aglomeracji.

System master key to z kolei mocno rozbudowana struktura, w której występuje przypisany, hierarchiczny dostęp do określonych pomieszczeń dla poszczególnych użytkowników systemu. W systemie master key tworzymy grupy użytkowników, którym dedykujemy klucze. Mogą to być klucze dla sekcji sprzątającej, technicznej, firm zewnętrznych. Niektórym pomieszczeniom możemy nadać indywidualne dostępy np. do magazynów najemców.

Cały system master key spinamy kluczem master (klucz główny, GHS, klucz kapitański), który otwiera wszystkie wkładki systemowe. Klucz ten jest nadrzędny w hierarchii i powinien podlegać specjalnemu nadzorowi. Osoba, która wejdzie w jego posiadanie ma bowiem kompetencje, aby otworzyć wszystkie drzwi.

Zazwyczaj taki klucz znajduje się w posiadaniu administratora, bądź właściciela obiektu. Praktykuje się też, że jedna z kopii tego klucza traktowana jest jako klucz awaryjny tj. przeciw pożarowy i zostaje zdeponowana w bezpiecznym miejscu.

 system master key wycena

Polecamy również elektrozaczepy do furtki czy zamek szyfrowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium