Darmowa dostawa płatność online i przelew.
Darmowa dostawa od 500,00 pln - przelew, płatność online.
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci
Wybierz język
 

Zamki na odcisk palca/zamki biometryczne

Jeśli ciągle gubisz klucze, dużo czasu i nerwów kosztuje Cię ich szukanie zamek biometryczny będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Otwierasz bez klucza, karty, breloka. Przy sobie musisz mieć jedynie swój własny palec. Zamek na odcisk palca (klamka na odcisk palca) to jeszcze dzisiaj niewielki procent wszystkich instalowanych zamków elektronicznych, jednak ich funkcjonalność i łatwość obsługi, szczególnie dla osób roztargnionych, bądź tam gdzie wymagany jest najwyższy stopień bezpieczeństwa zdecydowanie plasuje go wśród elektronicznych faworytów.

Zamki na odcisk palca

Zamek szyfrowy, na kartę zbliżeniową, biometryczny SmartLock  30mm Zamek szyfrowy, na kartę zbliżeniową, biometryczny SmartLock 30mm
Producent: SAFE
Cena: 1 350,00 zł (netto: 1 097,56 zł )
szt.
zobacz więcej
Bramka WiFi do SmartLock  30 i 70mm Bramka WiFi do SmartLock 30 i 70mm
Producent: SAFE
Cena: 380,00 zł (netto: 308,94 zł )
szt.
zobacz więcej
Zasilacz do zamka SmartLock  30 i 70mm Zasilacz do zamka SmartLock 30 i 70mm
Producent: SAFE
Cena: 29,00 zł (netto: 23,58 zł )
szt.
zobacz więcej

Jak działa zamek biometryczny? I co to w ogóle jest biometria?

Biometrię często określa się jako dziedzinę zajmującą się dokonywaniem pomiarów istot żywych. W XXI wieku skupia się ona między innymi na weryfikacji i klasyfikacji ludzi na podstawie ich właściwości fizycznych. W praktyce oznacza to np. określanie tożsamości oraz jej weryfikację, którą uzyskuje się za pośrednictwem rozmaitych systemów kontroli dostępów, których komponentem jest zamek do drzwi na odcisk palca.

Zamek na linie papilarne

Każdy zamek biometryczny ma wbudowany czytnik, który służy do skanowania odcisku linii papilarnych użytkownika, stąd popularne miano tego urządzenia – zamek na linie papilarne. Zamki te, w celu weryfikacji użytkowników, skanują unikatowe konfiguracje linii papilarnych, które stanowią swoisty, niepowtarzalny kod dostępu. Niektóre systemy dokonują weryfikacji również na podstawie tęczówki oka, jednak ta technologia jest zdecydowanie mniej popularna. Zamek na linie papilarne, działa jak każdy inny zamek elektroniczny.  Różni się tylko „transponderem”, którym tym przypadku jest nasz palec. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zamek na odcisk palca np. SmartLock, który alternatywnie można otworzyć także w inny sposób np. kartą, brelokiem, czy też kodem. Użytkownik wybiera jaki sposób jest dla niego najbardziej odpowiedni. Na początku może to być np. odcisk palca, ale być może, na skutek różnych okoliczności zaistnieje potrzeba nadania użytkownikowi możliwość korzystania np. z kodu dostępu lub karty. I w przypadku tego produktu mamy zielone światło do dokonania takiej zmiany, bez kolejnych wydatków na zakupu innego dodatkowego urządzenia.

 

Zachęcamy do zapoznania się również z naszą ofertą na kłódki trzpieniowe, zamki szyfrowe czy zamki antywłamaniowe CISA.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium